Atölyeden vatandaşa günlük 5 bin maske!

ATÖLYEDEN VATANDAŞA GÜNLÜK 5 BİN MASKE!

Yenimahalle Belediyesi, dünyayı sarsan Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında vatandaşların ihtiyaç duyduğu maske sorununa çözüm üretiyor.

GÜNLÜK 5 BİN MASKE

Yenimahalle Belediyesi’nin Karşıyaka Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisi içerisinde bulunan Nefes Engelliler Sosyal Tesisi’nde kurulan maske üretim atölyesi; kamu kurumlarına dâhil olmak üzere dolmuşlar, taksi durakları, halk otobüsü son durakları gibi birçok noktaya vatandaşın kullanımı için bırakılan günlük 5 bin maske üretiyor.

Artan Koronavirüs vakaları sonrasında vatandaşların maske sıkıntısı çekmemesi için kolları sıvayan 30’a yakın personel, ilçe sakinlerinin maske ihtiyacını karşılamak için haftanın 7 günü vardiyalı şekilde çalışıyor.

HİJYEN KURALLARINA DİKKAT EDİLİYOR 

Özel olarak hazırlanan maske üretim araçları ve dikiş makineleri ile üretime aralıksız devam eden belediye personellerinin ürettikleri maskeler, maske paketleme servisinde hijyen kurallarına uygun bir şekilde paketleniyor.


Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Nefes Engelliler Sosyal Tesisi’ndeki maske üretim çalışmasını inceledi. Yaşar, “ Ülkemizi sarsan ve binlerce vatandaşımızı etkileyen Koronavirüs salgınında vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına çözüm üretmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Gece gündüz demeden Yenimahalle için çalışan tüm personelimize teşekkür ediyorum” dedi.


“TÜM BİRİMLERİMİZ SALGINLA MÜCADELE İÇİN ÇALIŞIYOR”

Koronavirüs’ün etkilerini azaltmak amacıyla ilçe genelinde temizlik ve ilaçlama işlemleri başta olmak üzere vatandaşın sağlığı için çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirten Yaşar, “ Yenimahalle’de virüs salgınına karşı tüm birimlerimiz ile teyakkuza geçmiş durumdayız. Temizlik kurallarına ve sosyal mesafe kurallarına dikkat eden vatandaşlarımızın desteği ile bu virüsten kısa sürede kurtulabileceğimize inanıyorum. Salgın süresince sıkıntılı günler yaşayan ilçe sakinlerinin yanında olmaya devam edecek, birlikte mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.


Yorum Gönder

Yorumlar