Ankarada dolmuş ve minibüslere Koronavirüs denetimi!

ANKARA'DA DOLMUŞ VE MİNİBÜSLERE KORONAVİRÜS DENETİMİ!

Ankara’da dolmuş ve minibüslere polisin Koronavirüs tedbirleri kapsamında denetim uygulandı. Kurallara uymayan sürücülere ceza uygulandı.

Ankara'da motosikletli trafik polisleri, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun kararı gereği, Koronavirüs tedbirleri kapsamında ayakta yolcu taşıması yasaklanan dolmuş ve minibüslere yönelik denetim gerçekleştirdi.

AYAKTA YOLCU TAŞIYANLARA CEZA KESİLDİ

Şehrin işlek noktalarında yapılan denetimde, dolmuş ve minibüsler durdurularak kontrol edildi. Bir minibüste 7 kişinin ayakta yolculuk yaptığı belirlendi. Kapasitesinin üzerinde ve sosyal mesafe kuralının ihlal edilmesine yol açacak şekilde fazla yolcu taşıyan sürücülere 315 TL ile 3 bin TL arasında para cezası uygulandı. 

DOLMUŞÇULARIN DURUMU NE OLACAK?

Cezaya itiraz eden bazı sürücüler, çok ceza yediklerini ve para kazanamadıklarını belirterek bu duruma bir çözüm bulunmasını istedi. Ayaktaki yolcular araçlardan indirilerek boş araçlara aktarıldı.

EHLİYETSİZ SÜRÜCÜ GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan denetim sırasında durdurulan minibüs sürücüsü Ahmet K.'nın ehliyetsiz olduğu belirlendi. Ehliyetsiz sürücüye 2 bin 456 TL ceza uygulandı. Yapılan inceleme sonucu 'Başkasına ait bir banka veya kredi kartının izinsiz kullanılması suretiyle yarar sağlama' suçundan da arandığı belirlenen Ahmet K., polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.


Yorum Gönder

Yorumlar