Mesai saatlerinde düzenlemeler yapıldı

MESAİ SAATLERİNDE DÜZENLEMELER YAPILDI

Korona salgınının yayılmasının en aza indirilmesi amacıyla valiliğe bağlı kurumların çalışma saatlerinde bazı değişikliklere gidildi. Değişikliklerle 'Kontrollü Sosyal Hayat' çerçevesinde salgının bulaş hızının azaltılması hedeflendi.

Mesai saatlerinde yapılan düzenlemeler şöyle:

Covid-19 salgının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla kamu çalışanlarına yönelik ilave tedbirleri içeren 26 Ağustos tarihinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanabileceği esası getirilmişti.

Bu kapsamda Valiliğimize bağlı kurumların çalışma saatlerinde bazı değişikliklere gidildi. Değişiklikle Kontrollü Sosyal Hayat çerçevesinde insan yoğunluğunun azaltılması ve böylece salgının bulaş hızının kontrol altına alınması hedeflendi.

Alınan kararla ilgili kurumların mesai saatleri; 08.00-17.00, 08.30-17.30,09.00-18.00,10.00-19.00 şeklinde dört farklı şekilde uygulanacaktır. Mesai saatlerinde değişiklik yapılan kurumlar ve çalışma saatleri şu şekildedir:

Kamuoyunun bilgisine sunulur.
"TEK ÇARE MESAİ SAATLERİNİN DÜZENLENMESİ"

Yorum Gönder

Yorumlar